OFFMASTER

Szkoła filmowa, która uczy praktycznie skutecznie z pasją

Kim jesteśmy?

OFFmaster to projekt szkoleniowy dla niezależnych filmowców.
Jest to autorski kurs modułowy, obejmujący najistotniejsze aspekty tworzenia wysokiej jakości filmów.

Pierwsze warsztaty odbyły się w 2014 roku i od razu zyskały duże uznanie.
Obecnie są to jedne z najlepiej ocenianych szkoleń filmowych w Polsce. Kursanci docierają do nas z całej Polski i zagranicy. Chwalą zakres, metodologię, poziom i przede wszystkim atmosferę.

Każdy moduł prowadzony jest przez innego specjalistę. Zaczynamy rewelacyjnymi wykładami online o nazwie „Kuźnia Filmowca”. Dla osób, które ukończą ten moduł, dostępne są kolejne – operatorski, reżyserski i postprodukcyjny. 

Program kursu jest tworzony zgodnie z preferencjami grupy, więc możecie być pewni, że zawsze dowiecie się tego, co jest Wam potrzebne, aby uzyskać sukces w branży.

OFFmaster to projekt szkoleniowy dla niezależnych filmowców.
Jest to autorski kurs modułowy, obejmujący najistotniejsze aspekty tworzenia wysokiej jakości filmów.

Pierwsze warsztaty odbyły się w 2014 roku i od razu zyskały duże uznanie.
Obecnie są to jedne z najlepiej ocenianych szkoleń filmowych w Polsce. Kursanci docierają do nas z całej Polski i zagranicy. Chwalą zakres, metodologię, poziom i przede wszystkim atmosferę.

Każdy moduł prowadzony jest przez innego specjalistę. Zaczynamy rewelacyjnymi wykładami online o nazwie „Kuźnia Filmowca”. Dla osób, które ukończą ten moduł, dostępne są kolejne – operatorski, reżyserski i postprodukcyjny. 

Program kursu jest tworzony zgodnie z preferencjami grupy, więc możecie być pewni, że zawsze dowiecie się tego, co jest Wam potrzebne, aby uzyskać sukces w branży.

Online

Wykłady, prezentacje i analizy możesz oglądać
na własnej kanapie!

Praktyka

Moduły warsztatowe odbywają się
na lokacjach filmowych

Wsparcie

Absolwenci należą do społeczności OFFmastera
i otrzymują zniżki oraz dedykowane kursy

Co o nas piszą nasi kursanci?

Emil Palenica
Emil Palenica
Read More
Ciężko napisać coś pozytywnego co nie zostało napisane o szkole OFFmaster. Wszystkie recenzje oddają pełny obraz tego co dzieje się na zajęciach. Po prostu magia!!! Może kilka słów o pomysłodawcy i założycielu NSF OFFmaster. Wiktor Obrok to człowiek z pasją i ogromną wiedzą w tematyce filmu i produkcji filmowej. Prowadzone przez niego zajęcia to karma dla ducha i ogromny bagaż wiedzy dla głowy. Nie spotkałem się do tej pory z osobą, która potrafi prowadzić zajęcia tak „magicznie”, że nie chce się przestać słuchać. Ukończenie warsztatów to nie tylko dyplom i uścisk ręki, ale stały kontakt, konsultacja przy własnych projektach jak i zapraszanie absolwentów do projektów Wiktora. Cieszę się że kuźnia online to początek mojej drogi u Obroka. Z niecierpliwością czekam na Masterclass.
Krzysiek Jarota
Krzysiek Jarota
Read More
Mam pewien problem z oceną szkoły. Ponieważ bardzo lubię małżenstwo Wiktor Obrok i Renata Obrok wszystko co napisze może być nieobiektywnym wyrazem sympatii więc na chwilę wyłączam swoje lubienie i.... piszę co naprawdę myślę: NSF OFFmaster to nie szkoła!! To kraina w której najpierw robisz rozpoznanie terenu, potem asymilujesz sie z mieszkańcami aż w końcu zamieszkujesz w cudownym domu , który na zawsze już bedzie twój. Nawet nie wiesz "jak" i "kiedy" uzbrajają cię w szatę filmowego rzemiosła, wyzwalają nowe pokłady twórcze, częstują profesjonalną merytoryką i uczą nowego spojrzenia- najlepiej w ogniskowej 35mm... Pisze to jako aktor , którego naturalnym środowiskiem powinna być druga strona kamery. Najwyraźniej nastąpiło u mnie radykalne przeostrzenie kadru. Dzięki Wiktor Obrok Z czystym sumieniem polecam każdemu głodnemu: nie tylko filmowcowi i nie tylko początkującemu. A teraz wracam do "lubienia".
Adam Dzieszuta
Adam Dzieszuta
Read More
W warsztatach wiktora brałem udział grubo ponad rok temu. Wiedza którą otrzymałem pozwoliła mi podnieść swoją pracę kilka leveli wyżej. Przede wszystkim jeśli chodzi o świadomość kadru i pracę ze światłem (w moim przypadku😊). Wartą wspomnienia rzeczą jest możliwość pokazania swoich dotychczasowo zrobionych filmów iotrzymania szczerego, często nawet bolesnego feedbacku od prowadzących warsztaty i pozostałych uczestników (ale zdecydowanie warto to zrobić 😊) Polecam wszystkim którzy wiedzą że tworzenie filmów / contentu video to coś czym będą się zawodowo zajmować, wzrost jakości tego co robicie gwarantowany 🙂
Patryk Dzido
Patryk Dzido
Read More
OFFmaster to esencja najlepszych i najbardziej profesjonalnych warsztatów filmowych na jakie musi pójść każdy początkujący filmowiec. Nieważne czy chcesz nagrywać reklamy, filmy fabularne czy wesela. Sam poczułem się jak na prawdziwym planie filmowym. I mogłem spróbować swoich sił jako świetlik, focus puller, czy jako reżyser. Po warsztatach Wiktor nie zostawia swoich uczniów samych sobie. Dzięki grupie wsparcia masz pewność że znajdziesz pomoc i porady we wszystkim co jest związane z filmowaniem.
Damian Stawowy
Damian Stawowy
Read More
Od trzech lat doskonale swoje rzemiosło videographerskie w Niezależna Szkoła Filmowa OFFmaster i progress którego doświadczyłem dzięki Wiktor Obrok i Michał Wiśniowski, jest bezcenny, a ostatecznie przekłada sie na jeszcze lepsze produkcje dla moich klientów 🎬😍 Jesli zastanawiacie sie jak wskoczyć na nowy lvl, to odstawcie kursy online / youtube, skontaktujcie sie z Wiktorem i gwarantuje ze wystarczy Wam jeden dzień warsztatów na próbę, aby poczuć ile ten facet ma wiedzy i serca do tworzenia w swojej kuźni profesjonalnych videographerow! Polecam i podpisuję się obiema rękoma 🤝
Krzysztof Hofman
Krzysztof Hofman
Read More
Najlepsze miejsce do rozwoju filmowego jakie znam. Wszystkie wykłady to płynne złoto, dzięki nim nie tylko się uczę, ale dowiaduję się czego nie wiem i nad czym pracować. Mega na plus, że poza wykładami nauka odbywa się poprzez praktykę pod okiem profesjonalistów. Świetny kontakt i indywidualne podejście, szczególnie ze strony Wiktora zapewnia idealne warunki do nauki na najwyższym poziomie. Wielkość grupy również super bo osiągnięty został balans między indywidualnym podejściem, a tworzeniem społeczności w której również można się wiele nauczyć, dowiedzieć i po prostu pogadać z ludźmi z branży z różnych części Polski. Po powrocie mam głowę pełną pomysłów, wiem nad czym pracować, a kalendarz już tylko czeka na wpisanie kolejnych warsztatów. Najlepsza inwestycja jaką możecie zrobić. Polecam!
Previous
Next

Moduły szkoleniowe

Kuźnia filmowca

Jest to wyjątkowy kurs online dla osób, które chcą zawodowo zajmować się filmowaniem. Omawiane metody pracy czerpią wzorce z najlepszych systemów produkcyjnych. Łączą metody pracy cinematographera i videographera.

Poruszana tematyka dotyczy m.in. sztuki operatorskiej, reżyserii, montażu oraz zasad prowadzenia działalności filmowej. W ramach kursu do dyspozycji są wykłady, analizy, prezentacje i dedykowane filmy szkoleniowe. Dokładny program jest tworzony na podstawie zainteresowań i predyspozycji uczestników. w związku z tym jest to niezwykle skuteczne i satysfakcjonujące dla wszystkich szkolenie.

Prowadzącym jest Wiktor Obrok - pedagog i filmowiec z wieloletnim doświadczeniem
Koszt wynosi 1500 zł brutto miesięcznie, a czas trwania to 4 miesiące (w sumie 100 godzin). Data rozpoczęcia kursu ustalana jest po zebraniu grupy (średnio co 4 miesiące). Wystawiany jest certyfikat ukończenia.
Po ukończeniu kursu uczestnicy mogą zdecydować się na warsztaty praktyczne, które wyceniane są dodatkowo. Zakończenie umożliwia także odbycie zaawansowanych modułów - operatorskiego i reżyserskiego..

Popularne

Zaawansowany moduł reżyserski

Szkolenie przeznaczone dla osób, które chcą realizować sceny aktorskie na potrzeby filmów reklamowych i fabularnych.

Obejmuje ono dwudniowe warsztaty na lokacji filmowej w ramach których uczestnicy wysłuchają wykładów, przygotują scenariusze i zrealizują aktorski film reklamowy korzystając z profesjonalnego zaplecza technicznego i kamerowego szkoły filmowej OFFmaster.

Kurs prowadzi Marcin Ziębiński - reżyser filmowy i wybitny pedagog. Koszt wynosi 3000zł brutto. Mogą go odbyć osoby, które ukończyły Kuźnię Filmowca OFFmaster ONline, lub otrzymały zgodę organizatora kursu. Aby otrzymać informacje o terminie napisz wiadomość lub zadzwoń: 790690910

Zaawansowany moduł operatorski

Szkolenie przeznaczone dla osób, które chcą pracować jako autor zdjęć / DOP.

Składa się na nie komplet wykładów i prezentacji online, filmy szkoleniowe oraz dwudniowe warsztaty na lokacji filmowej (w sumie 40 godzin). Nauczysz się profesjonalnie planować realizację sceny filmowej, stosować narzędzia kontroli artystycznej, klimatycznie oświetlać scenę, tworzyć kinowo wyglądające kadry. Kurs prowadzi Michał Wiśniowski - operator filmowy i autor zdjęć.

Koszt wynosi 2500 zł brutto. Kurs mogą odbyć osoby, które ukończyły Kuźnię Filmowca OFFmaster ONline, lub otrzymały zgodę organizatora. Aby otrzymać informacje o terminie napisz wiadomość lub zadzwoń: 790690910

Color Grading - Kurs

Szkolenie przeznaczone dla osób, które chcą prawidłowo przeprowadzać korekcję barwną swoich materiałów filmowych. Odbywa się ono jako spotkania online, a program na którym pracujemy to Davinci Resolve.

Czas trwania to 25 godzin. Koszt wynosi 1700zł brutto. Kurs prowadzi Michał Środek - filmowiec i kolorysta. Uczestnicy, którzy ukończyli kuźnię filmowca OFFmaster ONline otrzymują zniżkę 30%. Aby otrzymać informacje o terminie napisz wiadomość lub zadzwoń: 790690910

Warsztaty

Videocasty